Depilacja laserowa ciała

Depilacja laserowa zyskuje na popularności. Dlaczego?

5/5 - (6 votes)

Depilacja laserowa to inwestycja w trwałą gładkość ciała. Stare metody golenia mogą przejść do lamusa, ponieważ nowoczesne połączenia technologiczne gwarantują pełen komfort i zachowanie zdrowej skóry. U mężczyzn największym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa pleców, u kobiet depilacja laserowa bikini. Co trzeba wiedzieć o przygotowaniach i późniejszej pielęgnacji?

Depilacja laserowa czy depilacja IPL?
Depilacja Vectus Depilacja IPL
Rodzaj światła Pojedyncza wiązka światła o konkretnej, skutecznej długości. Szerokie spektrum fal świetlnych, o różnej długości, część z nich nie oddziałuje na włosy.
Sposób działania światła Działa jedynie na włosy, co oznacza większe bezpieczeństwo dla skóry oraz maksymalną skuteczność. Fale o zróżnicowanej długości powodują, że urządzenie działa nie tylko na włos ale również otaczające tkanki.
Skuteczność Po serii zabiegów usunięte owłosienie nie odrasta. Cebulki pod wpływem światła IPL zostają tylko osłabione, dlatego w końcu włoski zaczynają odrastać.
Liczba zabiegów Najczęściej trzeba wykonać od 4 do 8 zabiegów Zwykle potrzeba 3x więcej zabiegów niż w przypadku depilacji laserowej
Częstotliwość zabiegów W zależności od partii ciała, od 4 do maksymalnie 10 tygodni przerwy pomiędzy depilacjami Producenci urządzeń do depilacji IPL w domu zalecają powtarzanie zabiegów raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie.

DEPILACJA LASEROWA – PRZYGOTOWANIE, PRZECIWWSKAZANIA, PIELĘGNACJA PO

Depilacja laserowa wymaga wcześniejszego przygotowania. Rozpoczyna się ono już miesiąc wcześniej, kiedy Depilacja laserowa Vectus.trzeba golić się wyłącznie jednorazową maszynką. Im bliżej zabiegu, tym bardziej skupiamy się na obserwacjach swojej skóry i stanu zdrowia. Dbamy o to, by się nie opalić i nie przyjmować leków fotoalergicznych. „W razie wątpliwości, konieczna jest osobista konsultacja z dermatologiem lub lekarzem innej specjalności.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa przeciwwskazania umiejscawia wokół chorób skórnych i ogólnoustrojowych. Grzybica, bielactwo, łuszczyca, trądzik i stany zapalne skóry to poważne ograniczenia. Z lasera nie skorzystają też kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią – jeśli marzymy o takim zabiegu, poczekajmy na odpowiedni czas.Jak pielęgnować ciało po laserowym usunięciu owłosienia?

Przede wszystkim, niezależnie od depilowanego miejsca, nawilżać dobrymi kosmetykami. Dobre kosmetyki to takie, które bazują na naturze i mają minimalną ilość składników chemicznych. Konieczne jest unikanie słońca, ciepła i potu mogącego spowodować otarcia (zabrania się intensywnych treningów fizycznych). Jeśli miała miejsce depilacja laserowa pach, to naturalnie nie psikamy przez kilka dni dezodorantów ani antyperspirantów, żeby nie spowodować podrażnień.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE ODDAJĄ SKUTECZNOŚĆ

Według opinii o depilacji laserowej, zabieg zdecydowanie wpływa na atrakcyjność i lepsze samopoczucie psychiczne. Pacjenci są zadowoleni już po pierwszej dawce, choć dla najlepszego efektu stosuje się ok. 6 powtórzeń co 6 tygodni. Depilacja laserowa podnosi poczucie wartości, przekłada się na swobodę i gotowość do każdej czynności. Oszczędza czas i ulepsza kondycję skóry, która nie jest już nieustannie podrażniana przez systematyczne golenie.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – POZBĘDZIESZ SIĘ DZIĘKI LASEROWI

Wrastające włoski to czarne kółeczka, które widzimy zwykle po goleniu maszynką lub elektrycznym depilatorem. Jednak poza laserem nie istnieją tak naprawdę metody, które mogłyby im zapobiec. Wszystkie rozwiązania typu wosk lub plastry również mogą powodować podrażnienia naskórka. W konsekwencji staje się on szorstki, suchy i gruby, a włosy, które chciały wyrosnąć, nie mają siły, żeby przebić się przez poszczególne warstwy skóry.

Następuje ich widoczne skręcenie, które jest mankamentem estetycznym. Stare metody to też powracające zaczerwienianie, bóle, zranienia i świąd. U niektórych osób pojawia się zapalenie mieszków włosowych, którego leczenie bywa czasochłonne i uciążliwe. Tylko laserowa depilacja przeciwdziała takim sytuacjom.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? DLACZEGO NIE MA ZNIECZULENIA?Skuteczna depilacja laserowa.

Nawet eksperci nie dadzą 100 % pewności co do tego czy depilacja laserowa boli. Jeśli mamy wrażliwą skórę i niski próg bólowy, możemy poczuć dyskomfort. Nie jest on natomiast na tyle mocny, by stosować znieczulenie. Dlatego pacjentom nie podaje się żadnego środka.

Depilacja laserowa trwa jedynie od 5 do 30 minut, jest więc komfortowa i bezpieczna. Warto wiedzieć, że:

  • w trakcie zabiegu lub krótko po nim może pojawić się obrzęk.
  • przewidywane są także zaczerwienienia skóry w miejscu działania lasera.
  • objawy mijają samoistnie w ciągu kilku godzin, ewentualnie kilku dni.

LASER DO DEPILACJI VECTUS JEST WYBIERANY PRZEZ KOBIETY I MĘŻCZYZN

Laser do depilacji Vectus posiada certyfikat FDA. Świadczy to o jego wysokiej jakości, bezpieczeństwie i skuteczności wynikającej z połączenia trzech technologii. Skintel, Advanced Contact Cooling i Photon Recycling to rozwiązania, które cieszą się zaufaniem na całym świecie. Zastosowane zostały już na setkach pacjentów i pacjentek, dostosowują się do każdego typu owłosienia.

Fala, która zostaje wysyłana ma długość 810 nm. Ciało pacjenta nie ma prawa się przegrzać ani wychłodzić – temperatura jest cały czas kontrolowana przez sprzęt i doświadczonych specjalistów. Warto pamiętać, że w przypadku innych sprzętów, opalenizna i zmiany kolorytu skóry są absolutnie zakazane. Dzięki laserowi Vectus wystarczy odczekać dwa tygodnie pomiędzy pojawieniem się opalenizny a wykonaniem zabiegu.

Tagi: , , , ,