mezoterapia igłowa

Skuteczne sposoby na wzmocnienie włosów

5/5 - (32 votes)

Włosy to naturalna ozdoba człowieka. Są niezastąpionym atrybutem kobiecości. Nie oznacza to, że nie dbają o nie mężczyźni. Niestety, nie każdy może bezwarunkowo cieszyć się bujną grzywą zdrowych, gęstych i lśniących włosów. Znaczna część społeczeństwa boryka się z takimi problemami jak: wypadanie włosów, łysienie, łupież, łamliwe i cienkie włosy. Niekiedy wystarczy zmiana szamponu lub odżywki na skuteczniejszą. Częściej jednak okazuje się, że problem jest o wiele bardziej złożony i zwykłe kosmetyki ogólnodostępne w drogeriach nie pomagają. Szczególnie, jeżeli rzeczywista przeszkoda znajduje się pod skórą.

Pytanie jak wzmocnić cebulki włosów, by fryzura była naturalna i piękna? W takiej sytuacji warto zgłosić się do specjalisty, który podpowie jak wzmocnić włosy i zadbać o skórę głowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, jaki zabieg trychologiczny na włosy pomoże nam je wzmocnić.

Badanie Trichogram i Trichoskopia

Nim zaczniemy jakąkolwiek kurację, mającą wzmocnić włosy, warto na wstępie odnaleźć rzeczywistą przyczynę problemu. Lekarz dermatolog może zlecić badanie trichogram, które ma za zadanie ocenić pod mikroskopem pobrane od pacjenta cebulki włosów. Dane na ten temat są pomocne w diagnozowaniu przyczyn wypadania włosów i łysienia. Trichoskopia jest mniej inwazyjnym badaniem – w pełni wykonuje się ją cyfrowo, bez pobierania materiału od pacjenta. Specjalistyczna kamera wykonuje zdjęcia skóry głowy, które później poddawane są fachowej analizie. Badanie to pozwala na ocenę stanu skóry głowy i włosów. Dermatolog lub kosmetolog, znający istotę problemu, może zalecić kolejne zabiegi i metody, które wpłyną korzystnie na wzmocnienie cebulek włosów, jak również samych włosów.

Mezoterapia igłowa osoczem i koktajlami witaminowymi

Znaczną poprawę kondycji włosa, a co za tym idzie – zwiększenie objętości włosów można uzyskać stosując zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza. Przygotowane wcześniej bogatopłytkowe osocze wprowadzane jest w głębokie warstwy skóry za pomocą igłowych nakłuć. To wyjątkowo skuteczna metoda, która nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale pobudza nowe, tzw. baby hair, do wzrostu. Zamiast osocza stosuje się również koktajle witaminowe. Takie mieszanki odżywczych składników aktywnych przygotowywane są z myślą o indywidualnych potrzebach pacjenta. Mezoterapia zapewni przyspieszenie porostu włosów, które będą zdrowe i silne.

Mezopen i dermopen

Kolejny nowoczesny sposób na wzmocnienie włosów to zabiegi wykonywane mezopenem. Mikronakłucia tego innowacyjnego narzędzia pozwalają na wprowadzenie substancji czynnych w głębokie warstwy skóry. Mezopen wykonuje aż 80 tysięcy nakłuć na minutę, ale jest całkowicie bezpieczny. Efektem jest zahamowanie wypadania, a także solidne wzmocnienie włosów.
Wyposażony w 12 molibdenowych igieł dermopen to kolejne bardzo nowoczesne narzędzie, z pomocą którego można pobudzić wzrost włosów. Pulsujące w czasie zabiegu igły stymulują fibroblasty, co ma korzystny wpływ na indukcję kolagenu. A to właśnie kolagen ma największy wpływ na kondycję włosów, których jest elementarnym składnikiem. Po zabiegach dermopen włosy będą nie tylko gęste, ale również lśniące i zdrowe.

Nie masz pojęcia który z zabiegów wybrać? A może zdecydujesz sie na zapis na darmową konsultację w Clinica Cosmetologica?

Tagi: , , ,