Najciekawsze informacje o depilacji laserowej

5/5 - (1 vote)

Jednym z popularniejszych zabiegów kosmetologicznych jest obecnie depilacja laserowa. Zabieg ten wykonywany jest w coraz większej liczbie gabinetów, a depilacje laserowa zajmują się nawet podstawowe gabinety kosmetologiczne. Przyczynia się to do tego, że w przypadku takich procedur specjalistycznych jak depilacja laserowa cena ulega stopniowej redukcji. Poruszymy tutaj kilka najistotniejszych kwestii związanych z laserowa depilacja i wyjaśnimy, jak wygląda zabieg, jakie są przeciwwskazania i jakie depilacja laserowa efekty może każdemu zaoferować.

Kilka słów o zabiegu…

Usuwanie włosów laserem w Gdynia jest niesamowicie proste (więcej o tym tutaj: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/). W pochewkach włosów znajdują się komórki macierzyste, które sąsiadują z melanocytami. Melanocyty naświetlane podnoszą znacząco temperaturę, co sprawia, że usuwanie owłosienia laserem jest możliwe. Dochodzi do stopniowego niszczenia komórek macierzystych, im więcej zginie tym bardziej trwała depilacja pozostaje. Oszacowanie tego – przy procedurze długotrwałej, którą jest epilacja laserowa, ile zabiegów jest koniecznych zależy od typu metody oraz rodzaju skóry. Przy nowszych rozwiązaniach, jak Vectus laserowa depilacja cena może być nieco wyższa, niemniej jednak efekty będą szybciej uzyskane, a komfort i bezpieczeństwo – wyższe. Wiele kobiet pyta o to, czy depilacja laserowa boli. Technologie takie jak Vectus dzięki aktywnemu chłodzeniu mogą zniwelować dyskomfort niemalże całkowicie i ograniczyć istotnie oparzenia po depilacji laserowej. Sondy są różnych rozmiarów i mogą być przykładane do zróżnicowanych okolic ciała. Nowsze technologie dostosowujące ilość promieniowania do rodzaju skóry sprawia, że depilacja laserowa skutki uboczne ma coraz mniejsze i mniej dokuczliwie dla pacjentów. Plecy mogą być naświetlone zaledwie w cztery minuty, co samo w sobie świadczy jak szybki jest to zabieg.

Jakie są przeciwwskazania?

Pierwszą rzeczą jest to, iż depilacja laserowa w ciąży nie powinna być przeprowadzana. Wynika to bezpośrednio z braku poznania związków pomiędzy depilacja laserowa a ciąża. Unika się więc ewentualnego ryzyka. Nie należy opalać się przed zabiegiem, a z zabiegu powinny zrezygnować osoby z chorobą nowotworową, stosujące leki i zioła światło uczulające oraz osoby z zaburzeniami krzepnięcia i chorobami zapalnymi skóry. Przeciwwskazania do depilacji laserowej mają na celu wyeliminowanie zagrożenia dla osób eksponowanych. Promieniowanie laserowe może być zagrożeniem i dlatego depilacja laserowa przeciwwskazania ma tak ściśle określone.

Przygotowanie do procedury.

Ważną kwestią pozostaje – przy potencjalnie niebezpiecznym zabiegu jakim jest depilacja laserowa jak się przygotować. Trzeba ogolić okolicę poddawaną zabiegowi, odstawić wszystkie leki odpowiednio wcześnie oraz nie opalać się. Opalanie się może powodować oparzenia, a lekarz taką osobę zdyskwalifikuje. W tym przypadku poniesiony przy zabiegu jakim jest depilacja laserowa koszt pójdzie całkowicie na marne. Trzeba więc właściwie się przygotować!

Co robić po zabiegu?

Przede wszystkim – nie narażać się na promieniowanie słoneczne! Może to doprowadzić do oparzenia skóry. Równie istotne jest unikanie wysokich temperatur (sauny, gorące kąpiele) ze względu na ryzyko nasilenia dolegliwości zapalnych. Nie można również korzystać z basenu, gdyż w razie naruszenia ciągłości naskórka może dojść łatwo do zakażenia skóry i mieszków włosowych.

Na jakie efekty można liczyć?

Po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu- około czterech lub sześciu razy efekt pozostaje trwały. Całość procedury zajmować będzie od 2 do 3 miesięcy – zależy do metody oraz okolicy poddawanej naświetlaniu. Pierwsze efekty widać już po wykonaniu dwóch zabiegów. Trzeba pamiętać, że – szczególnie przy procedurze wieloetapowej jaką jest laserowa depilacja cena całościowa może być niejednokrotnie dość wysoka – niemniej jednak jest to i tak tańsze od ciągłego powtarzania depilacji oraz korzystania z różnych preparatów.

Czytaj więcej na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni

Tagi: , , ,