Cera bez zmarszczek

Krem przeciwzmarszczkowy – jaki wybrać?

5/5 - (1 vote)

W czasach, kiedy coraz większą wagę przywiązuje się do piękna, estetyki i atrakcyjności, zmarszczki są zmorą i niepożądanym objawem tracenia młodości. Nie jest to jednak nic zaskakującego czy bezpowrotnie skazującego na dyskomfort. Mamy wiele możliwości na zahamowanie powstawania i likwidowanie zmarszczek. Krem przeciwzmarszczkowy to doskonały kosmetyk do redukcji zmarszczek za pomocą codziennej pielęgnacji, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Krem przeciwzmarszczkowy – dobry skład to podstawa jego skuteczności

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy, warto przyjrzeć się bliżej jego składowi. Im więcej naturalnych elementów, tym lepiej. Pod uwagę trzeba też wziąć obecność składników aktywnych, które będą oddziaływać na najważniejsze aspekty, pozwalające utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Będą to następujące typy składników:

  • składniki regenerujące – pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny, przyśpieszają jej odnowę biologiczną. Uelastyczniają, ujędrniają i zagęszczają skórę. Takie działanie posiada koenzym Q10, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego, palmitynian tetrapeptydu, pirolidynokarboksylan magnezu;
  • składniki wzmacniające naczynia krwionośne – aby składniki odżywcze i tlen docierały do komórek, skóra musi posiadać mocne i szczelne naczynia krwionośne. Pozytywny wpływ na nie wywiera ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków topoli czarnej;
  • składniki zwalczające wolne rodniki – niwelują postarzający wpływ wolnych rodników, na których działanie skóra wystawiona jest każdego dnia. Będą to na przykład koenzym Q10, kofeina, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego;
  • składniki nawilżające – skóra dobrze nawodniona jest wytrzymalsza na odkształcenia i starzeje się wolniej. Zdolność utrzymywania prawidłowego poziomu wody w naskórku ma np. ekstrakt z lawendy wąskolistnej, pirolidynokarboksylan magnezu, koenzym Q10.
Buatic - krem na zmarszczki
Buatic – skuteczny krem na zmarszczki

Naturalny krem przeciwzmarszczkowy

Naturalne kosmetyki przeżywają obecnie swój rozkwit. I nic dziwnego, ponieważ w obliczu dostępu do informacji mamy świadomość, jaki wpływ na nasze zdrowie wywierają różne substancje chemiczne wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Przykładem naturalnego kremu, bez szkodliwych parabenów, PEGów, formaldehydu czy sztucznych barwników i aromatów, jest krem przeciwzmarszczkowy Buatic.

Dzięki postawieniu na naturę jest to produkt całkowicie bezpieczny. Główne zadania kremu Buatic to ochrona skóry przed czynnikami przyśpieszającymi jej starzenie oraz niwelowanie zmarszczek czy wiotkości skóry. Wiele kosmetyków nie działa kompleksowo i ma zbyt mało składników aktywnych, przez co ich stosowanie daje tylko chwilową poprawę. Ważne jest, aby krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn również opierał się na naturalnym składzie i kompleksowej formule.

Kremy przeciwzmarszczkowe 20+ i 50+

Niektóre z kremów przeciwzmarszczkowych tworzone są z myślą o konkretnym przedziale wiekowym, co ma według producentów ułatwiać wybór najwłaściwszego. Jest to oczywiście jedynie sugestia, nadal bowiem należy kierować się potrzebami skóry. W przypadku młodych osób zmarszczek najważniejszym celem kosmetyków będzie nawilżanie skóry oraz chronienie jej przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami.

Niektóre kremy przeciwzmarszczkowe 20+ zawierają składniki normalizujące wydzielanie sebum i działające przeciwzapalnie, co wspomaga leczenie dość powszechnego w okresie młodości trądziku. Gdy mamy do czynienia z cerą dojrzałą, warto postawić na wzmocnienie elastyczności skóry i jej ujędrnianie. Takie zadanie zrealizuje krem przeciwzmarszczkowy 50+, zawierający składniki stymulujące odnowę kolagenu i elastyny.

Zmarszczki

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy – uniwersalny czy osobny produkt?

Szczególnie narażonym na szybki rozwój zmarszczek miejscem na twarzy jest skóra pod oczami. Im żywsza jest nasza mimika i bardziej suchą skórę posiadamy, tym szybciej zaobserwujemy zmarszczki pod oczami. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy musi uwzględniać delikatność i wrażliwość tego obszaru, dlatego powstaje wiele kosmetyków przeznaczonych do zastosowania wyłącznie na nim.

Jednak jeśli znajdziemy krem przeciwzmarszczkowy o dobrym, naturalnym składzie, wolnym od szkodliwej chemii i odpowiednim dla cery wrażliwej, to może nam posłużyć także jako krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Nie musimy wtedy kupować dwóch odrębnych produktów.

Kiedy zacząć stosować kosmetyki odmładzające?

W pierwszy krem przeciwzmarszczkowy warto zaopatrzyć się już po 20. roku życia. Przyjmuje się, że mniej więcej w tym wieku kolagen zaczyna zanikać, a na twarzy pojawiają się niewielkie zmarszczki. To dobry moment, aby podjąć regularną pielęgnację, zadbać o wybór właściwego kremu i zainwestować na kolejne lata. Im szybciej skorzystamy z pomocy kremów przeciwzmarszczkowych, tym dłużej będziemy cieszyć się gładką i młodą skórą.

Zmarszczki nie są szkodliwe dla zdrowia, ale mogą budzić przygnębienie i odbierać pewność siebie. Jeśli uważnie i świadomie podejdziemy do decyzji o kremie przeciwzmarszczkowym, możemy zdecydowanie poprawić swój wygląd i zwyciężyć walkę ze zmarszczkami.

Tagi: , , , ,