Jak wydepilować twarz?

5/5 - (5 votes)

Depilacja twarzy uchodzi za jedną z najbardziej popularnych metod pozbywania się nadmiernego owłosienia. Metoda ta jest kierowana zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. W szczególności jeżeli chodzi depilację laserową twarzy, choć nie tylko. Jak wskazują badania i statystyki coraz więcej kobiet cierpi ze względu na nadmierne owłosienie twarzy. Spowodowane jest to nadmierną produkcją androgenów. Warto w tym przypadku zaznaczyć, iż produkcja androgenów w organizmie jest czymś normalnym i pozwala nam na odpowiednie funkcjonowanie, aczkolwiek ich nadmiar może powodować pewne komplikacje, w postaci pojawiających się włosków w miejscach typowych dla mężczyzn. Aczkolwiek nie zależnie o płci zabieg ten jest wskazany w szczególności, gdy:

  • nasza skóra staje się podrażniona i zaczerwieniona przy stosowaniu innych metod depilacyjnych
  • nasze włoski są twarde i ciemne

Aczkolwiek do przeciwwskazań należy w szczególności:

  • sztucznie opalona skóra
  • infekcje skórne
  • stosowanie środków światłouczulających
  • ciąża

Zabieg depilacji laserowej nie jest zabiegiem jednorazowym, ponieważ podczas zabiegu większość włosków może znajdować się w fazie wzrostu. W związku z czym potrzebne będzie wykonanie około trzech, czterech takich powtórzeń, aby zabieg był zadowalający. Po wykonaniu tych serii powtórzeń będziemy mogli cieszyć się gładką skórą już przez cały czas. Jednakże należy pamiętać, iż odstępy pomiędzy tymi seriami powinny przekraczać cztery tygodnie – więcej o tym tutaj: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku.

Zabieg taki dokonuje się najnowocześniejszym sprzętem, jaki jest dotychczas dostępny na rynku, a należy do niego laser diodowy Vectus.

Depilacja laserowa twarzy

Dzięki laserowi diodowemu Vectus jest możliwość utrzymania stałego bezpieczeństwa dla pacjenta. Bowiem w aparaturze jest sporo czujników i elektronika, która ma na celu ochronę naszej skóry. W związku z czym zabieg ten jest w pełni bezpieczny, a przy tym bezbolesny, ponieważ w urządzeniu jest zastosowana specjalna końcówka chłodząca. Sercem urządzenia jest Skintel, który ma możliwość wpływania na wysoki poziom skuteczności wykonywanego zabiegu. Odbywa się to w ten sposób, iż urządzenie to przykładane jest do miejsca na skórze, na którym ma być wykonany zabieg, w tym przypadku na twarzy. Wówczas natychmiastowo dokonywany jest poziom melaniny, z jednoczesnym analizowaniem zgromadzonych danych. Pozwala to na dobranie odpowiedniej mocy lasera, tak aby nie zaszkodził i nie podrażnił on skóry pacjenta. Samo powstanie tego lasera jest efektem wieloletniej pracy szerokiej gamy specjalistów, a także doświadczonych naukowców w tej dziedzinie.

Depilacja laserowa nie tylko usuwa włoski wraz z cebulkami, lecz także leczy skórę. Metoda ta jest zalecana w szczególności osobom ze skłonnościami trądzikowymi, bądź innymi przebytymi zmianami na skórze.

Tuż po zabiegu z zastosowaniem depilacji laserowej twarzy należy:

  • nie korzystać z basenu, solarium i sauny
  • nie stosować kosmetyków o chemicznym składzie
  • nie opalać twarzy
  • przemywać twarz wyłącznie zwykłą wodą, bądź mleczkiem, które nie zawiera w swoim składzie alkoholu

O tych wszystkich informacjach pacjent jest informowany przed zabiegiem. Podczas konsultacji specjalista dodatkowo bada nasz stan skóry, jak również ocenia stan włosa, ponieważ to właśnie od tych czynników uzależnione jest odpowiednie dobranie parametrów wiązki lasera. Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęg, aczkolwiek nie jest on na tyle widoczny, aby pacjent nie mógł wrócić do swoich codziennych obowiązków. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji takiej skóry.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

Tagi: , , ,