rozwiązania cellulitu

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Rate this post

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i atrakcyjnie. W tym celu każda z nich dokonuje różnych zabiegów aby utrzymać idealny wygląd całego ciała. Jednak czasami mogą zdarzyć się pewne problemy, z którymi trzeba sobie jak najszybciej poradzić. bardzo powszechnym i częstym problemem wśród kobiet jest cellulit. Przypadłość ta jest zmorą wielu kobiet na całym świecie. 

W cellulitem warto walczyć od razu. Niektóre osoby w czasie zimy nie przejmują się nim, gdyż wtedy jest on schowany pod grubą warstwą ubrań.  Jednak gdy przychodzi lato, kobiety coraz częściej pokazują swoje ciało i wtedy rozpoczyna się problem.

Czym jest cellulit?

Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami podskórnej tkanki. Problem ten pojawia się w okresie dojrzewania, a nasila się podczas ciąży, menopauzy oraz przy zaburzeniach hormonalnych. Efektem wystąpienia cellulitu jest pofałdowana skóra kolan, ud, bioder, ramion i sutków. Na skórze mogą się zdarzać guzki, które powodują ból.


Jak się pozbyć cellulitu?

 

  1. Dieta

Tak jak w przypadku wielu innych dolegliwości ważna jest odpowiednia dieta. Dobrze dobrane codzienne posiłki pozwolą skutecznie zwalczyć cellulit.
Przy walce z tą dolegliwością warto spożywać pięć posiłków dziennie. Należy spożywać mniejsze porcje ale z większą częstością. W każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa, przynajmniej dwa razy dziennie owoce. Co najmniej dwa razy w tygodniu należy zjeść rybę.
Trzeba unikać tłustych oraz ciężkostrawnych potraw. Należy ograniczyć spożywanie soli. Podczas walki z cellulitem warto pić soki warzywne. Dieta powinna zawierać witaminę C.

  1. Sport

Dobrym narzędziem do walki z cellulitem jest aktywność fizyczna. Jak powszechnie wiadomo sport to zdrowie. Wykonywanie ćwiczeń przynajmniej dwa razy w tygodniu mocno przyczyni się do rozwiązania problemu z cellulitem. Można wybierać dowolną formę aktywności. Może być to fitness, może być to bieganie, czy pływanie. W celu skuteczniejszej walki z tym problemem nie zapominajmy o dobroczynnym wpływie ruchu na nasz organizm.

  1. Masaż

Kolejnym sposobem na zaradzenie cellulitowi jest masaż miejsc, objętych obrzękiem. Masowanie stymuluje krążenie krwi w naszym organizmie. Doprowadza to do zrywania tkanek tłuszczowych. Masaż można wykonywać samemu lub można udać się do salonu kosmetycznego, gdzie specjaliści zrobią to w sposób profesjonalny.

  1. Pozbądź się obcisłych ubrań

Za bardzo obcisłe ubrania powodują, że krążenie krwi w organizmie nie przebiega prawidłowo. Dlatego warto rozważyć wymianę garderoby na nieco mniej obcisłą, jeżeli na poważnie zabieramy się za walkę z cellulitem. Nie warto nosić zbyt małych ubrań. nasz organizm tego nie lubi.

  1. Odpowiednia kąpiel

W czasie batalii z cellulitem można wspomagać się kąpielami w wannie z użyciem soli do kąpieli. Specyfiki te zawierają składniki, które pozwalają szybciej pozbyć się naszego problemu. Przede wszystkim składniki soli rozmiękczają skórę, a także grudki tłuszczu, co przyczynia się do szybszego zwalczenia problemu.

  1. Kremy

Dobrym pomysłem jest zakup kremu antycellulitowego. Krem taki posiada właściwości, dzięki którym walka z cellulitem będzie szybsza i łatwiejsza. Krem należy wcierać w miejsca obrzęku tuż po kąpieli. Vialise to bardzo skuteczny krem na cellulit. Jest często polecany przez osoby, które wygrały walkę z cellulitem. Zawiera on wszelkie składniki, dzięki którym walka z cellulitem stanie się o wiele prostsza.

Walcz i się nie poddawaj!

Pamiętajmy, że jedynie dzięki uporowi i konsekwencji jesteśmy w stanie zaradzić cellulitowi. Wypełniajmy zalecone czynności, a na pewno już niedługo będziemy się cieszyć pięknym, zdrowym ciałem.

Więcej o tym tutaj – Skuteczny krem na cellulit – co musi zawierać dobry preparat?

Tagi: , ,