Opryszczka nie wygląda dobrze, a także powoduje nieprzyjemne uczucie pieczenia i swędzenia. Warto wypróbować wszystkie sposoby, żeby pozbyć się tej uciążliwej zmiany. Często domowe metody okazują się równie pomocne, jak środki z apteki, dlatego trzeba je poznać i stosować, gdy wirus się uaktywni.
Jak pozbyć się opryszczki? Istnieje wiele bardzo prostych, naturalnych środków, które mają działanie odkażające oraz przyspieszają regenerację skóry. Okażą się najbardziej skuteczne zanim zmiana w pełni się rozwinie, dlatego nie należy zwlekać z ich zastosowaniem. Osoby, które zmagają się z wirusem opryszczki powinny zawsze mieć pod ręką melisę, miód, czosnek, czy aloes.
Czosnek kojarzy się głównie jako tradycyjny sposób, stosowany w przypadku przeziębień. Warto jednak pamiętać, że ta roślina ma dużo bardziej uniwersalne zastosowanie i zabija wiele bakterii oraz wirusów groźnych dla człowieka. Takie działanie czosnku okazuje się przydatne również w walce z opryszczką. Wystarczy przeciąć czosnek i przyłożyć ząbek do pęcherzyka na kilka minut. Kilkukrotne powtórzenie takiej terapii powinno przynieść bardzo dobre rezultaty.
Bardzo skuteczny domowy sposób na opryszczkę to melisa. Dosyć niepozorne zioło wykorzystywane jest często w różnych naturalnych środkach na uspokojenie lub sen. Tymczasem okazuje się ta roślina zawiera substancje, które bardzo skutecznie niszczą wirusa opryszczki. Okłady z liści lub olejek melisowy należy stosować miejscowo, gdy pojawią się pierwsze objawy.
Domowe sposoby na opryszczkę to nie tylko zioła, ale również miód. Zamiast go jeść, trzeba nakładać go na zmienioną skórę. Miód ma podobnie jak czosnek bardzo silne działanie wiruso i bakteriobójcze, dlatego jest również naturalnym lekiem na wiele infekcji. W przypadku opryszczki smarowanie miodem będzie skutecznym sposobem na ograniczenie stanu zapalnego i skrócenie czasu trwania tej infekcji.
Gojenie się opryszczki przyspieszy także aloes. Jest to naturalny środek wykorzystywany od wieków do leczenia różnych chorób skóry. Jego działanie polega przede wszystkim na łagodzeniu podrażnień i przyspieszaniu regenerowania się naskórka. Najprostszym rozwiązaniem jest wyhodowanie własnej rośliny w domu. Aloes nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, ani częstego podlewania. Trzymany w doniczce zawsze będzie pod ręką, gdy pojawi się opryszczka. Wystarczy przykładać do rany ułamany liść.
Skutecznym sposobem na zapobieganie pojawieniu się opryszczki jest również dbanie o ogólne zdrowie oraz dobrą kondycję. Wirus odpowiedzialny za powstawanie tych zmian skórnych atakuje, gdy organizm jest osłabiony. Taki stan może być spowodowany obniżoną odpornością, niewłaściwym odżywianiem się, silnym stresem lub innymi infekcjami.
Po pojawieniu się opryszczki trzeba zwracać wyjątkową uwagę na higienę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Po dotknięciu zmiany należy myć ręce. Jednocześnie konieczne jest zrezygnowanie z pożyczania ręczników, butelek z napojami, czy szminek, aby nie zarazić innych opryszczką.
Tagi: skuteczne rady na walkę z opryszczką, sposoby na opryszczkę
Najlepsze domowe sposoby na opryszczkę to zawsze zioła. Nie muszą być nie wiadomo jak wyszukane i przede wszystkim drogie, ale ważne żeby były skuteczne. Na mnie najlepiej działa czystek i meliska. I to nie tylko na opryszczkę 😉